Abp Angelo Zani: "cieszę się, że w Krakowie jest Sanktuarium dedykowane św. Janowi Pawłowi II"

W dniu dzisiejszym papieskie sanktuarium nawiedził sekretarz Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Abp Angelo Zani przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli także dziekani kościelnych wydziałów teologicznych. W homilii metropolita krakowski podkreślił, że nie należy dziwić się, że Ewangelia spotyka się ze sprzeciwem czy odrzuceniem ze strony świata, albowiem nieustannie trwa spór o to, gdzie jest prawdziwe źródło światłości. "Mówienie o Chrystusie jako Światłości Świata a jednocześnie Tym, który jest źródłem wszelkiej miłości jest szczególnym zadaniem i powołaniem Kościoła także w tym konkretnym urzeczywistnieniu jakim jest Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej" - mówił hierarcha.

Abp Jędraszewski przypomniał także słowa Jana Pawła II wypowiedziane na Placu św. Piotra w chwili inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi". "Trzeba iść na przekór temu światu i głosić w porę i nie w porę Chrystusową Ewangelię. Iść z głęboką odwagą właśnie dlatego, że to Chrystus zwyciężył świat i zwycięstwo zawsze będzie należało do tych, którzy uwierzyli, że On jest prawdziwie Mesjaszem, Bożym Synem, który przeszedł na świat, aby nas do Ojca doprowadzić - zakończył homilię metropolita krakowski.

zdjęcia: Joanna Adamik