Nowomianowany Kustosz naszego Sanktuarium

43093083781 0067504cb4 kDnia 1. lipca 2018 r. rozpoczął swoją posługę duszpasterską w naszym Sanktuarium nowomianowany kustosz ks. Mateusz Hosaja. Na zakończenie mszy świętej podczas uroczystości śś. Piotra i Pawła 29. czerwca 2018 r. ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił mu swojego błogosławieństwa do tej posługi oddając go opiece św. Jana Pawła II.

Ksiądz Mateusz Hosaja przez wiele lat pełnił posługę duszpasterza młodzieży naszej Archidiecezji. Był także wychowawcą przyszłych pokoleń kapłanów najpierw jako prefekt, a w ostatnim roku jako wicererektor Wyższego Seminarium Duchownego.

Nowemu księdzu kustoszowi życzymy wielu łask bożych oraz wstawiennictwa Najświętszej Marii Panny i świętego Jana Pawła II.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej