XVIII Dzień Papieski

Dzień PapieskiW niedzielę 14 października 2018 roku będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski, który odbędzie się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

Centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego będzie uroczysta Msza święta w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 13.00 z udziałem członków i stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Mszy świętej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W ramach obchodów w sobotę 13 października o godz. 11.00 na terenie Centrum JP2 „Nie lękajcie się” odbędzie się 2. Bieg Papieski. Ideą przewodnią Biegu jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II. - Mając na względzie słowa i postawę naszego patrona chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Ani sfera ducha, ani sfera ciała, ani sfera umysłu nie mogą bowiem funkcjonować w próżni. Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równomiernie. Bieg Papieski to projekt, który zapoczątkowaliśmy przed rokiem i pragniemy zaszczepić w papieskim mieście Krakowie - wyjaśniają organizatorzy.

Więcej informacji dotyczących obchodów XVIII Dnia Papieskiego można znaleźć TUTAJ.