Koncert Bożonarodzeniowy

13 stycznia w naszym Sanktuarium odbył się koncert bożonarodzeniowy podczas, którego usłyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz utwory organowe tworzone w oparciu o motywy kolędowe, takich kompozytorów jak M. Sawa, K. Grzeszczak, F. Nowowiejski, J.S. Bach.

Wykonawcami byli Pan Kamil Frąś, organista w Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, oraz Pani Monika Błokowska, absolwentka min. Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu w klasie akordeonu i fortepianu, Studentka roku dyplomowego Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku- Białej, Studentka studiów magisterskich na kierunku Politologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Rotmistrza Pileckiego.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom za tak piękny koncert i życzymy dalszych sukcesów w świecie artystycznym.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty.

koncertfras