Niedziela Zesłania Ducha Świętego

4. Trwa miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę – 25 maja – o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli diakonom święceń kapłańskim. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przyszłych kapłanach, którzy przez ten tydzień poprzedzający świecenia przeżywają rekolekcje.

6. W sobotę – 25 maja – zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo modlitewne w intencji Miasta Krakowa od 18.00 do 20.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej

8. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
• w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
• w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

9. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.00).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

10. Nasze Sanktuarium w sezonie letnim otwarte jest w godz. 7.30-19.00.

11. Obok naszego Sanktuarium w Domu Instytutu Dialogu Międzykulturowego wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego, którą można obejrzeć każdego dnia w godz. 9.00-17.00.

12. Nabożeństwo próśb do bł. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie, natomiast w niedziele o godz. 12.00. W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji Ofiarodawców, Dobroczyńców i Pielgrzymów oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.