Andrea Bocelli zaśpiewał w Domu Świętego

Wczorajszy koncert „Wielkie Misterium. Ewangelia Rodziny: szkoła człowieczeństwa dla naszych czasów” to program Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. Vincenzo Paglii oraz światowej sławy kompozytora i śpiewaka operowego Andrei Bocellego. "Ten wieczór pozwoli nam dzisiaj docenić wszystkie nuty miłości i odczuć siłę radości, która podtrzymuje losy świata i w życiu każdej rodziny objawia się cenną i delikatną, ale zawsze odnoszącą się do wieczności" - powiedział do zebranych abp Paglia.

"To właśnie piękno sztuki i muzyki ukażą nam dzisiaj szczególną drogę, aby odkryć "Amoris laetitia", radość miłości, która łączy mężczyznę i kobietę, rodziców i dzieci, młodych i starych, jak również narody świata. Módlmy się, abyśmy każdego dnia uczyli się budować rodzinę narodów" - mówił włoski hierarcha.

Uczestniczący w koncercie usłyszeli m.in. "Ave Maria" Schuberta, "The Prayer" Fostera, "Pieta Signore" Stradella, "Agnus Dei" Bizeta czy "Messa da Requiem - Sanctus" Verdiego. Niezwykłemu głosowi tenora Andrei Bocellego towarzyszyła 64-osobowa narodowa orkiestra Czech oraz 50-osobowy chór "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod dyrekcją Marcellego Rota. W części specjalnie dobranych utworów muzyki sakralnej wystąpiła skrzypaczka Anastasiya Petryshak.

Za wczorajsze wydarzenie promujące w sposób szczególny rodzinę podziękował kard. Stanisław Dziwisz. "Rodzina jest pierwszym środowiskiem ludzkim, w którym kształtuje się człowiek. Dlatego tak ważne jest byśmy wszyscy zabiegali o to, aby rodziny były Bogiem mocne, dobre i mądre. Zdrowe rodziny to przyszłość Kościoła i świata" - powiedział metropolita krakowski. Kardynał odczytał również Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu i pobłogosławił przybyłych.

Zobacz relację video:

Przemówienie abp. Vincenzo Paglia

Andrea Bocelii - "Panis angelicus"

Andrea Bocelli - "Pieta' Signore"

Andrea Bocelli - "Agnus Dei"

Andrea Bocelli - "Ave verum"

Andrea Bocelli - "Ave Maria"

Andrea Bocelii - "Cuius animam gementem"

Przemówienie Metropolity Krakowskiego

zdjęcia: ks. Paweł Kummer