XVI Niedziela Zwykła - 19 VII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Środa (22.07) - święto św. Marii Magdaleny
• Czwartek (23.07) - święto św. Brygidy
• Piątek (24.07) - św. Kingi
• Sobota (25.07) - święto św. Jakuba

1. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

2. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

3. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

4. W sobotę kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

6. Nasz Metropolita Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski kieruje do nas zaproszenie do udziału w Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę.